AntiXchat
NetCentrum talk
Xclient
XchatSuckz
Admin fóra Xchatu
Motto: Jestliže stav chování a konání tzv. adminů na Xchatu připomíná šlechtu a nevolníky, je snad něco špatného na tom, když se někdo pokusí o závan demokracie do zatuchlých bažin středověku?
Mirrory AntiXchat2: ax2.old-cans.com - ax2.wz.cz - antixchat2.host.sk - members.lycos.co.uk/antixchat2
AntiXchat2
AntiXchat2 banner pro třeba i Vaši stránku ;)Old-Cans - staré dobré gamesky :)Zvědavec - politicky nekorektní webzineBendib cartoons - Pen is funnier than the SwordManga, Hentai & porno image boardHackers RuleZz
Počet návštěv
(od 12.5.2002)
277031

Vaše IP:
209.237.238.178

Právě online: 1Pár názorů a poznámek k Xchatu

Tak, jako první tu uvedu resumé bývalé červené hvezdičky MT_MOC. Myslím, že je velmi poučné...

Ahoj „teame",


události několika posledních dnů mě donutily poněkud hlouběji přehodnotit svůj názor na potřeby Xchatu a funkčnost a vztahy v Xchat teamu. V poslední době čtu docela dost vzkazů a zpráv na Xchatu od běžných uživatelů o tom, jak jsem neoblíben u ostatních administrátorů, jak tito se mě "bojí" atp. Další rozebírají své názory na mne na skle Xchatu s uživateli, místo aby mi řekli svůj názor do očí. Dále se dozvídám, že jsem opakujícími se maily „pomlouval" ostatní stars, abych se vyšplhal nahoru. Poněkud podivné vystupování nemyslíte ? Nechci nikoho jmenovat, neboť si myslím, že je to zbytečné. Jistě si většina z Vás ještě vzpomene na dobu, kdy bylo rozhodnuto o odebrání red star Markovi (GameBoy). V tu dobu jste si - někteří z těch - co tu byli stěžovali na to jak se chová, co dělá, jak uživatele ignoruje a že by měl odejít atd. Nikdo ale neřekl: „Navrhuji GameBoye na odebrání star"; nebo jen prostě nelíbí se mi tohle nebo tohle. Nakonec jsme to udělali s Bircoffem sami a kupodivu se „řeči" obrátily proti nám.

Ono to je vlastně jedno, protože situace se opakuje neustále dokola. Nikdy mi o star nešlo a pokud si někdo myslí opak, jeho věc. Většina reakcí a pomluv pramení ze závisti … ale závisti čeho ? Jde o MOC? Moc na Xchatu? Jenže co to je za nesmysl? Moc někoho vykopnout? Killnout mu nick? zablokovat IP? Pokud tohle někdo bere jako MOC, měl by se nad sebou opravdu zamyslet, protože si podle mě příliš pouští Xchat k tělu. Jak již bylo řečeno - Team je tu pro uživatele a kdyby nebyli uživatelé, tak není ani on. A i když to tak nevypadá, s vrtkavostí uživatelů není radno si zahrávat. Nikoho z Vás ani nezarazilo, jak je možné, že na antiXchatu se objevila doslovná kopie mailu - zápisu z porady Teamu. To že ho někdo přeposílá, nebo má hacknutý mail taky nikoho nebere. No vlastně vždyť o co jde že ? :o) Ale co, nechám filosofování.

Jen mě mrzí, že kdo se dostane na Xchatu nahoru, je, jak je tady bohužel „zvykem", nepřítelem ostatních. Budu-li upřímný - zklamali jste mě. Jistě ne všichni a chci napsat, že je to jen můj subjektivní pocit, ale že tohle jsem opravdu nečekal.

Mám svých ostatních starostí, nesouvisejících s Xchatem, až nad hlavu ale přesto jsem většinu svého volného i pracovního času věnoval chatu, aby se tu situace změnila k „lepšímu" a dělal jsem pro to vše co šlo, byť to bylo mnohokrát proti názoru spousty uživatelů a i ostatních adminů. Bohužel jsem pochopil, že to co chci realizovat a vytvořit jednoduše nelze. Nelze zejména proto, že je to o lidech a je mi líto, že to musím napsat, ale jsem přesvědčen, že Xchat team ve složení a s přístupem který v něm vládne nedosáhne toho co by mělo být jeho zájmem. Tím zájmem by dle mě měla být přirozená autorita a tu Team nemá a vypadá to, že ani v dohledné době mít nebude. A tím narážím i na svou osobu - jak jsem psal v několika řádcích na začátku tohoto výplodu - někteří admini se mě „bojí" - sice netuším proč, ale jako projev své přirozené autority to nechápu a i vzhledem k tomuto Vám tímto oznamuji, že se práv red star v zájmu Teamu k 15. 12. 2001 vzdávám. Pro někoho možná překvapení, pro někoho jistě úleva. Já jen doufám, že se Vám podaří postupem času pozměnit hierarchii Teamu ku prospěchu Vaší vzájemné věci a komunikace a tudíž i ku prospěchu Xchatu jako takového. Hodně štěstí.

Nechci rozdmýchávat již tak silný „oheň" ve spekulacích mezi uživateli a proto bych byl rád, kdyby bylo uvedeno, že jsem odešel z osobních důvodů. Věřím, že to bude i v zájmu Xchat Teamu a jeho postavení na xChatu. Děkuji.

Blahouš (MT_MOC)

Dále tu mám pár svých subjektivních poznámek o Xchatu a jeho teamu...


Co se týče adminů, tak tahle grupa vyvolených kamarádíčků se, bohužel, ale ani NESNAŽÍ chovat normálně vzhledem k uživatelům. Jejich ignorace a nadřazenost z nich přímo čiší... Například DRTIVÁ většina adminů reaguje na slušný dotaz, jak ten a onen příkaz funguje odbrknutím typu "po tom ti nic není", "červenou hvezdičkou nikdy nebudeš, tak co tě to zajímá" a tak dále a podobně. Už toto, samo o sobě, o něčem svědčí. Čest vyjímkám...
Na Xchatu jsem se nejdříve musel srovnat s normálními návštěvníky a oni se mnou, tak, jak už to v životě chodí. A když se tato část přestála a začalo být lépe, vložili se do toho a proti mě i někteří admini, kterým jsem svou aktivitou pravděpodobně vadil a začali mi bezduvodně a bez ohledu na pravidla, jimiž se stále ohánějí, blokovat nicky a svévolně me vyhazovat z místnsoti jen proto, že jsem se nebál jim říci svůj názor. Jitě, mohla být chyba i ve mě, uznávám, ale když se člověk začne o věc zajímat, tak zjistí, že existuje velké množství uživatelů, jenž se snažili pro Xchat něco dělat a dopadli stejně. Admini je ignorují a případně pronásledují, jako by to byla škodná.
Myslím, že bratr to vyjádřil nejlépe, když řekl:
"Problémem určité skupiny lidí je, že si myslí, že jsou lepší, než ti ostatní... A když k tomu pak dostanou i nástroj, tak to zle dopadá..."

Problémem adminů na Xchatu je, že - jak se vyjádřil v soukromém rozhovoru MT_MOC osobně - že na to kašlou. Na co? No, přeci na chod Xchatu a jeho uživatele. Berou svou hvězdičku jako pouze nástroj moci nad ostatními, a z titulu nadřazenosti (ja jsem admin a kdo je víc!) doslova terrorozují uživatele. Jak jinak si vysvětlit, když člověk zavolá na pomoc administratora BMW328Ci (na něhož mě ostatně odkázal vyšší, žlutý admin Johny_Rambo), a v průběhu vysvětlování problému mě dotyčný (zcela proti pravidlům, že...) bezdůvodně vyrazí z místnosti se slovy "už o tom nechci slyšet"... Zdá se vám to nemožné, že jsem přeci musel něco dělat, abych si tento kik od admina zasloužil...? No, bohužel, musím vás zklamat. Ani jsem mu sprostě nenadával, ani žádnou jinou činnost, jenž by byla v rozporu s pravidly jsem nevyvíjel... Ostatně, chování administrátorů BMW328Ci a Rubicius můžete posoudit z následující stopky místnosti, pořízené kamarádem na důkaz - zde je ukázka.
Stačí...?

Shrnul bych to asi takto - admini možná někdy byli skvělí hoši, ale ona vpravdě božská moc a nedotknutelnost je změnila a to pořádně k horšímu. Neznají se u uživatelům, jsou neochodní, nadřazení a sami nedodržují pravidla, jenž ustanovili. Chovají se jako nějaká nadřazená třída, jako šlechta, jenž si může dovolit cokoliv a nikdo s tím ani nehne. Jistý admin Rado_ mi kdysi řekl, že pokud si na mě zasedne, tak mě prostě bude kikat a přidávat do klíčů (admin klíčů, co se neresetují a potřebujete dalšího, hrozně ochotného admina, aby vás z nich vytáhl a ani to neudělá, protože když tam nick on nedal, tak jej, dle jejich úmluvy, také nesmí vytáhnout...) bez ohledu na pravidla a nic s tím neudělám.
Poněkud výrhuřné a arogntní, viďte...?
To samé se ale stává všem možným uživatelům. Admini se sice snaží masku diktatury zakrýt různými falešnými vějičkami, tipu zvolte si svého stálého správce, nicméně ani když jsem získal nejvíce hlasů na celém Xchatu, tak jsem SS nedostal, neboť se někdo, kdo mě ani neznál a už ani adminem není (Dark_Lord) postavil proti tomu, aby mě tento titul byl přídělen. Zde vidíte, že admini mají vždy poslední slovo a jde jen o kamofláž jejich zlovůle a ovládání svěřených oveček...
Co jiného říci na to, když admin Johny_Rambo řekne, že i kdyby jistá aria___ volby SS vyhrála, nikdy SS nebude...? Tak co to je, volby, nebo šaškárna na vytvoření zdání demokracie v této totalitě a doslova feudálním útlaku?
Co říci na to, když vám admin řekne, že stížností si můžete napsat kolik chcete, že se postará o to, aby zapadly a neřešili-se...?
Co řici na pohrdavý přístup k uživatelům, typu "no, stížnost sem napsat můžes, ale jestli ti to k něčemu pomůže, to je vec druhá..."...?
Co řeknete na to, když někdo holce, jenž pro Xchat dělá ve svém volném čase, a o svých nákladech certifikátorku (ladybeetle) a protože si na ni admin (GymJWM) zasedne, tak ji blokoje IP, killuje nick a kiká ji z místnosti...? A přijde vám normální, že dotyčný napíše i stížnost jejímu zamněstnavateli, kde ji pomlouvá a sděluje že dotyčná profláká celou pracovní dobu na Xchatu a že by se jí měl internet ustřihnout a tak dále...? (orginál dopisu i následné omluvy zde)
Co byste dělali na místě SS místnosti (stenatko_kokrspanela), kdyby vám admin Rado_ zablokoval do dané místnosti vstup nicku vaší holky, které nic nedělala, a ještě vám vyhrožoval, že jestli se vám něco nelíbí, tak se postará o to, aby vám SS vzali a už jste si na Xchatu nezachatovali...?
Jak by se vám líbilo, kdybyste pro Xchat dělali galerii, certifikátora a byli jste aktivní na fórech a pomáhali uživatelům a za to vás admini kikali, blokovali vám nicky a vrcholem všeho byl dopis Gyma mému poskytovateli internetu, ve kterém mě nařkl z podniknutí extrémně nebezpečného útoku na server Xchatu, jehož jsem se údajně měl dopustit (ve skutečnosti jsem jen skriptíkem rozesílal žertovné hlášky adminům a využil jsem k tomu chyby Xchatu, takže s tím nemohli nic dělat, chudáčci...) a žádá poskytovatele připojení o mé odpojení...? (orginál dopisu i mé reakce zde)

Založení-si vlastní místnosti na Xchatu může být také pěkně nebezpečné, jak dopadla jistá Petruška, si můžete přečísti zde.

A aby toho nebylo málo, tak admini se ani ke svým bývalým kolegyním (!) nechovají zrovna nejlépe. Jak dopadla Sama_ntha si přečtěte zde (orginál dopisu zaslaného Sama_nthou všem v Xchat teamu)

A tady máme příklad natvrdlosti až zesleponosti a "ochoty" problém řešit - Bircoff v akci. (zde je ona krásná ukázka) O co jde? No, přesto, že mi právě admini nechali bloknout IPcko Xchatu, tak přesto blokuji přístup asi 50+ uživatelům z Přerovské KTV na Xchat pod záminkou, že já z této IP mám puštěné nějaké "skripty"... =8-O Fakt je, že si z IP KTV na Xchat ani NEPINGNU, natožpak abych měl něco puštěno, ale vysvětlete to Bircoffovi, ze... =:-/ Tak jsem na něj napsal Netcentru tuto stížnost (dopis Netcentru)... Uvidíme, co se stane.

Přijde vám to jako normální - od několika chuligánů, co jim byl svěřen cizí majetek a systém do správy?
Mě tedy ne a hodlám s tím také něco dělat.

Jak říká aria___ - ani Netcentrum nemůže neustále ignorovat dopisy a stížnosti uživatelů. Pokud byste přes tento pesimismus chteli Netcentru něco napsat, či se nějak vyjádřit (to byste neveřili, jakou moc má takový dopis...), tak máte šanci - zde je kontakt!
Ovšem ani aria___ nedopadla nejlépe =:-/ Nedávno jí adminci blokli nicky i IPčko, a to dělá pro Xchat certifikace a je (teda spíše byla) SS... Co všechno vás může potkat, když se snažíte adminky přimět k odebrání nějakého nevinného nicku z tzv. admin klíčů (a umožnit mu tak opět vstup do místnosti) si můžete prohlédnout zde: wolod v akci.

Na druhou stranu máme i my uživatelé přeci svaté právo se proti bezprávní adminů bránit. Vrátit jim jejich aroganci a pohrdání, srazit jim hřebínek a nenechat se zahánět neustále do kouta před jejich mocí a hvězdičkou.

A nedělám to proto, že bych hvězdičku chtěl. Ani náhodou. Nikdy bych nechtěl, aby se ze mě stalo něco takového, jako současní admini jsou.

A protože se situace nelepší, jen horší, je v zájmu každého uživatele Xchatu, aby s tím něco dělal.

Kromě stížností, adresovaných Netcentru je zde ještě jedna možnost. A sice vrátit adminům jejich terror. Bojovat s nimi. Neříkat si - že je to přeci špatné... Ano, je. Ale když nás na Netcentru ignorují, máme jinou zbraň?


---
I když někdy se na Xchatu řeší a dělá velké dusno z neprosto malicherných problémků a nedorozumění, viz třeba tadyhle tyhle dvě ukázky od GameBoye-ZN: první a druhá.
---


No, ale abyste to neviděli všechno tak černě, tak tady mám pro vás od Rada_ malinkou povídku pro zasmátí, aneb jak to na Xchatu také občas chodí =:-DDDD
A tadyhle jednu pohádku od nějakého anonyma =;-)))

Provozovatelé a autoři tohoto webu se zříkají veškeré zodpovědnosti za informace zde zveřejněné (hlavně v sekci guestbook).