AntiXchat
NetCentrum talk
Xclient
XchatSuckz
Admin fóra Xchatu
Motto: Jestliže stav chování a konání tzv. adminů na Xchatu připomíná šlechtu a nevolníky, je snad něco špatného na tom, když se někdo pokusí o závan demokracie do zatuchlých bažin středověku?
Mirrory AntiXchat2: ax2.old-cans.com - ax2.wz.cz - antixchat2.host.sk - members.lycos.co.uk/antixchat2
AntiXchat2
AntiXchat2 banner pro třeba i Vaši stránku ;)Old-Cans - staré dobré gamesky :)Zvědavec - politicky nekorektní webzineBendib cartoons - Pen is funnier than the SwordManga, Hentai & porno image boardHackers RuleZz
Počet návštěv
(od 12.5.2002)
277029

Vaše IP:
209.237.238.178

Právě online: 1Obcházení bloku IP adresy
(aneb na ptáky jste malý páky =8-D)

Už ste se setkali s nápisem, že vaše IP adresa je blokována?

Nic jste neudělali a nějaký zlovolný admin vám v záchvatu opojení svou mocí (žlutá a vyšší hvězdička) bloknul IP adresu? Případně si myslíte, že doplácíte na jednání někoho, jenž s vámi visí na stejné proxyně? Anebo chcete tapetovat admina a nepřijít o svou domovskou IP adresu? Řešení je překvapivě jednoduché.
Otevřete v nabídce Exploreru menu Nástroje, v něm Možnosti sítě Internet a v otevřeném okně vyberte nahoře záložku Připojení. V ní cvakněte na tlačítko Nastavení místní sítě... a zatrhněte používat server proxy. Všechny ostatní zatržítka můžou zůstat nezatržená, postatné jsou jen ty dvě položky u servery proxy a sice ADRESA a PORT. O co jde? U každého proxy serveru se dozvíte jaho adresu, a port, na kterém vašemu browseru bude předávat data.
Adresa bývá většinou ve tvaru IP zápisu, např. 192.168.12.1 a port 3128 jsou defaultním nastavením pro přerovskou KTV. Ale můžete se setkat i s adresou ve tvaru "www1.mca.com:80". Co to je? Nelekejte se toho, to jen byl někdo líný a napsal místo IP adresy logickou adresu, jenž DNS (Doman Name Service) server přeloží na méně lidský, computerům však milejší formát IP - v tomto případě 192.251. 67.164. Není třeba se s tímto překladem namáhat (stačí dát spustit a ping www1.mca.com -t a napíše vám to IP, na kterou pinkáte packet a čekáte, jak rychlá bude odezva...) - můžete v klidu zadat adresu i v tomto tvaru. Pozor jen na tu dvojtecku a port 80 nakonci. Za dvojtečkou se udává port, ten patří do druhé položky =:-))) Zadaná anon proxy vypadá asi takto:A to je celé. Zavřete okna tlačítky Ok a ještě jednou Ok a můžete v klidu na Xchat. Ukázkové nastavení je jedna Italská proxyna =;-) Do nastavení "Upřesnění" není třeba zasahovat, je to jen možnost použít jiné - různé - proxyny pro různé webové služby, což nás v praxi moc nezajíma - sice na www.xchat.cz je otevřen třeba secure port (https), ale tipuji, že se používá jen pro administraci skutečnými administrátory, kteří mají přístup k serveru a jako souborům a né pro tu sebranku, jenž si řiká Xchat team =8-/Asi vás zajímá, kde najdete nějaké ty adresy proxyserverů, že? No, nabídnu vám zde několik málo linků, jenž by vás měly uspokojit. Alespoň doufám:

Proxy list 1 - asi nejlepší a největší seznam, používejte proxyny z blízkých zemí či ČR - mají nejlepší ping!
Proxy list 2 - vyberte si ten Non-Anonymous list, na Xchat bohatě stačí
Proxy list 3 - dalsi cool denne updatovany list proxyn :)))
Proxy list 4 - proxyny na všechno
Proxy list 5 - Německý cool listík
Proxy list 6 - DCS proxy list
Proxy list 7 - Free Russian list

Eh, jste z množství zmateni? No, je jich poněkud více, že ano? =:-))) Jakou si vybrat? No, nepotřebujete ani anonymní, (protože Xchat.cz - ne tak Gymovo dílo Xchat.team.cz! - "nevidí" za proxynu, a rozdíl mezi neanonymní a anonymní proxynou je jen v tom, že anonymní nepustí při XFORWARDERFOR dotazu IP adresu, ze které jste se na ni připojili) ani buhví jak rychlou, jen spolehlivou. Rychlost se přibližně dá odhadnout podle pingu, jenž (ve tvaru ping "proxy server" -t) spustíte jednoduše tím, že z nabídky start si vyberete položku spustit a do výsledného okýnka (takový řádek) napíšete třeba ping www.seznam.cz -t a díváte se na časy, v jakých vám server vrací paketky. Výsledek vypadá asi takto:

Příkaz PING na www.seznam.cz [212.80.76.3] s délkou 32 bajtů:
Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=40ms TTL=57
Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=20ms TTL=57
Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=30ms TTL=57
Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=30ms TTL=57
Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=20ms TTL=57
Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=50ms TTL=57
Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=30ms TTL=57
Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=20ms TTL=57
Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=20ms TTL=57
Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=31ms TTL=57

...a list pokračuje, dokud nestisknete Crtl C či nezavřete okno. Z celého výpisu vás zajímá vlastně jen položka čas, za kterou následuje údaj v milisekundách (1/1000 sec). Čím je čas nižší, tím je proxy server rychlejší. Časy od 20 do 50mS jaké vidíte na mém půlnočním pingu asi nikdy nedocílíte, běžné jsou pingy kolem 200 - 1200mS. To je stále ještě velmi dobře použitelné, uvidíte sami. Samo, že pokud server nereaguje vůbec, či packety vypadávají, tak je více než rozumné zvolit si jiný =:-)))

Osobně doporučuji mít jedno okno exploreru otevřené na listu proxyn a jakmile uzříte hláčku "Vaše IP je blokována...", tak v tom okně s listem si vyberete další proxynu, vložíte ji do nastavení Exploreru (Nástroje - Možnosti sítě Internet - záložka Připojení, tlačítko Nastavení místní sítě... a je to!) a ani nemusíte restartovat či přerušovat bot. Vše jede v klidu dál a často mi to trvá mnohem méně, než adminovi trvalo bloknutí mé IP adresy, takže to dotyčný tak po 30 proxynách dokonce často vzdá =:-DDDD

Pro udržování a updatování vetšího množství proxyn přidáváme k Xbotovi registrovaným uživatelům utilitku ProxyTester, jenž testuje 50 proxyn najednou (aby se testování urychlilo) a zároveň umožňuje testovat i doručení dat (hlavičky) proxynou. Spousta proxyn má zablokované různé servery, jako třeba chaty (zábava) či erotiku a tak dále... :)
ProxyTester v akci:Šťastné a blokem IP nerušené chatování vám přeje AX2 team =:-)))

PS. jak zrychlit připojení přes proxyserver? Vybrat si ten, jenž je nejrychlejší. Často může mít i pomalejší odezvu na ping, takže nejmenší ping není VŽDY zárukou nejrychlejší proxyny Co ale určitě můžete udělat je, že v IE vložíte pár adres serverů do kolonky "nepoužívat server proxy pro adresy začínající na:" A sice na tyto servery mlžete "napřímo" aniž by vás blok IP nějak obtěžoval:

img.centrum.cz;redir.netcentrum.cz

IE odděluje servery v seznamu středníkem, Opera entrem (nový řádek) a Mozzila a FF (FireFox) čárkou a mezerou.

Provozovatelé a autoři tohoto webu se zříkají veškeré zodpovědnosti za informace zde zveřejněné (hlavně v sekci guestbook).